Ali Metin Kazancı - Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Metin Kazancı

Ali Metin Kazancı, iş hayatına 1950 yılında adım atmıştır. Kazancı Holding’in temellerini de yine bu dönemde atan Ali Metin Kazancı, Grup şirketlerini oluşturan girişimlerinin temeli olan Watt Elektrik Motor Fabrikası’nı 1968 yılında kurmuştur. Başarılı teşebbüsleriyle 1983 yılı itibarıyla enerji sektöründe çeşitli şirketler kuran Ali Metin Kazancı, 1994 yılında şirketleri holding yapısı altında toplamıştır. Ali Metin Kazancı, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Cemil Kazancı - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO
Cemil Kazancı

Cemil Kazancı, çalışma hayatına aile şirketlerinde başlamıştır. İlk olarak jeneratör üretim ve satış alanında yöneticilik görevlerinde bulunan Kazancı, daha sonra Grubun enerji alanındaki faaliyetlerini büyütmek ve elektrik enerjisi üretmek amacıyla, 1997 yılında faaliyete geçen Aksa Enerji’nin kuruluşunda aktif rol almıştır. Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevlerinin yanı sıra, Kazancı Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO, Grup şirketlerinde ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ömer Muzaffer Baktır - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ömer Muzaffer Baktır

1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ömer Muzaffer Baktır, Pamukbank’ta başladığı kariyerine bankacılık sektöründe yönetici olarak devam etmiştir. Sırasıyla Halk Bankası’nda Krediler ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Cengiz Holding’de CFO ve Grubun Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Üyesi, Ziraat Bankası’nda Pazarlama ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olup, aynı kurumun çeşitli yurt dışı şirketlerinde gözetim ve yönetim kurullarında görev almıştır. 2017-2018 yıllarında, Erdemir Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 5 Şubat 2018 tarihinden bu yana, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdüren Baktır, Aksa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Tülay Kazancı - Yönetim Kurulu Üyesi
Tülay Kazancı

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Tülay Kazancı, aynı zamanda 2010 yılı Nisan ayından bu yana Aksa Enerji Üretim A.Ş’de de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Bu görevlerinin yanı sıra Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Barış Erdeniz - Yönetim Kurulu Üyesi
Barış Erdeniz

Barış Erdeniz, Doğuş Koleji'nin ardından Yeditepe Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret ve İşletme lisans eğitimini 2010 yılında tamamlamıştır. Çalışma hayatına Turmak Makina'da İş Geliştirme Müdürü olarak başlayan Erdeniz, 2013 yılında Elektrik Satışı alanında faaliyet göstermek üzere kurduğu şirketi vasıtasıyla Enerji Sektörü'ne adım atmıştır. 2014 yılında kurduğu Erdeniz Yönetim Danışmanlığı şirketi aracılığıyla Yönetim Danışmanı olarak Kazancı Holding'e katılan Erdeniz bu görevinde organizasyonel gelişim, operasyonel verimlilik ve dijital dönüşüm alanında Holding'in iş süreçlerine katkı sağlayan birçok başarılı projeye imza atmış ve ardından Ağustos 2017 tarihi itibariyle Kazancı Holding'e Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 2017 yılından bugüne aynı misyon ile Holding'in İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri, Tedarik Zinciri, Hukuk ve Denetim gibi ortak departmanları aracılığıyla operasyonel mükemmellik ve dijitalleşme yatırımlarına liderlik eden Erdeniz, aynı zamanda Holding'in Elektrik, Tarım ve Turizm faaliyetlerinden de sorumludur. Barış Erdeniz, Ocak 2021 itibariyle Aksa Enerji İcra Komitesi Üyesi olarak atanmıştır.