Temelleri 1950’li yıllarda atılan Kazancı Holding, yarım asrı aşan yolculuğunda her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak; jeneratör üretimi, doğal gaz dağıtımı, enerji üretimi, elektrik dağıtımı ve satışı ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olmuştur. Grup, enerji, tarım ve turizm alanlarındaki yatırımları, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.

Holding bünyesinde bulunan şirketler, kendi alanlarında göstermiş oldukları başarılar ile sektörlerinde öncü firmalar olarak tanınmaktadır. Aksa markası ile sektörlerinde yer alan firmalardan;

Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin doğal gaz dağıtımı konusunda en uzman firmaları arasındadır. 21 lisanslı dağıtım bölgesi, 27 il ve 135 ilçedeki faaliyetleri ile abonelerine güvenli, doğal ve konforlu bir yaşam için hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük halka açık serbest elektrik üreticisi olan Aksa Enerji, Türkiye’de ve yurt dışında kurduğu ve işlettiği linyit, doğal gaz, akaryakıt, rüzgâr ve hidroelektrik santralleri ile global bir enerji şirketidir.

Elektrik segmentinde, bünyesindeki Çoruh ve Fırat elektrik dağıtım şirketleri ile bu bölgelerdeki 4,5 milyon nüfusa yılda 5,72 milyar KWsa enerji dağıtımı ve satışı gerçekleştirilmektedir. Aksa Elektrik Satış ile Çoruh ve Fırat perakende satış şirketleri tüm Türkiye’ye yılda 11,3 milyar KWsa elektrik satışı gerçekleştirmektedir.

Türkiye jeneratör pazarının lideri Aksa Jeneratör, 100’ü aşkın ülkeye ihracatı ile Türkiye’nin en büyük ihracatçı firmalarındandır. Üretimini Türkiye, Çin ve ABD’de bulunan fabrikalarında gerçekleştirmektedir.

Aksa Tarım, 2004 yılından bu yana tarım sektörüne getirdiği kurumsal yapı ile dış mekân süs bitkiciliği, fidancılık, besicilik ve süt sığırcılığı alanlarında sektöre yön veren firmalar arasında yerini almıştır. Samsun ve Tekirdağ’da iki çiftlikte AB standartlarında faaliyet göstermektedir.

Aksa Turizm, Antalya Göynük’te yer alan 5 yıldızlı Mirada Del Mar Otel ile yaz ve kongre turiziminde ön sıralarda yer alırken, Erciyes Dağı’ndaki 4 yıldızlı Mirada Del Lago ve 3 yıldızlı Mirada Del Monte ile kış turizmine hizmet vermektedir.