Ali Metin Kazancı - Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Metin Kazancı

(1935) Ali Metin Kazancı, iş hayatına 1950 yılında adım atmıştır. Kazancı Holding’in temellerini de yine bu dönemde atan Ali Metin Kazancı, Grup şirketlerini meydana getiren girişimlerinin temeli olan Watt Elektrik Motor Fabrikası’nı 1968 yılında kurmuştur. Ali Metin Kazancı’nın başarılı girişimleriyle 1983 yılı itibarı ile enerji sektöründe çeşitli grup şirketleri kuran Kazancı Holding, 1994 yılında holdingleşerek ana iş kolu olan enerjide uzmanlaşmıştır. Ali Metin Kazancı, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Cemil Kazancı - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Cemil Kazancı

(1961) Cemil Kazancı, çalışma hayatına aile grup şirketlerinde başlamıştır. İlk olarak jeneratör üretim ve satış alanında yöneticilik görevlerinde bulunan Kazancı, daha sonra Grup’un enerji alanındaki faaliyetlerini büyütmek ve elektrik enerjisi üretmek amacıyla, 1997 yılında faaliyete geçen Aksa Enerji’nin kuruluşunda aktif rol almıştır. Kazancı Holding ve Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin yanı sıra, Kazancı Holding ve Grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmakta olan Kazancı, Temmuz 2019 tarihinden itibaren Aksa Enerji CEO'su olarak görev yapmaktadır.

Ömer Muzaffer Baktır - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ömer Muzaffer Baktır

1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ömer Muzaffer Baktır, Pamukbank’ta başladığı kariyerine bankacılık sektöründe yönetici olarak devam etmiştir. Sırasıyla Halk Bankası’nda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Cengiz Holding’de CFO ve Grubun Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Üyesi, Ziraat Bankası’nda Pazarlama ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve aynı kurumun çeşitli yurt dışı şirketlerinde Gözetim ve Yönetim kurullarında görev almıştır. Ömer Muzaffer Baktır ayrıca, Ereğli Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapmıştır. 5 Şubat 2018 tarihinde Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine başlayan Baktır, 30 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla da Aksa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir.

Tülay Kazancı - Yönetim Kurulu Üyesi
Tülay Kazancı

(1959) Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Tülay Kazancı, aynı zamanda ATK Sigorta Aracılık Hizmetleri ve Aksa Anadolu Yakası Makine Satış ve Servis Ortaklık Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır. 2010 yılı Nisan ayından bu yana Aksa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Barış Erdeniz - Yönetim Kurulu Üyesi
Barış Erdeniz

Barış Erdeniz, Doğuş Koleji’nin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve İşletme lisans eğitimini tamamladı. 2012 yılında TÜRMAK Makina San. ve Tic. AŞ’de İş Geliştirme Müdürlüğü yaptıktan sonra 2013 yılında Turuncu Pazarlama şirketini kurarak Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. 2014 yılında ise Yönetim Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Erdeniz Danışmanlık şirketini kuran Barış Erdeniz, yine aynı yıl, Yönetim Danışmanı olarak Kazancı Holding ailesine katılmıştır. 2014 yılından itibaren operasyonel verimlilik alanında birçok başarılı proje yürüterek Kazancı Holding’in hedeflerine katkı sağlayan Erdeniz, Ağustos 2017 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.